Porovnanie cien pre ľahšie nakupovanie

Kontaktné šošovky a ich cena

Veľká ponuka kontaktných dioptrických pomôcok, množstvo dodávateľov, ktorí ich prinášajú na trh ale aj obchodníci, ktorých úlohou je ich distribuovať ku konečnému spotrebiteľovi vedie k tomu, že si ich zákazník môže kupovať v rozličných cenových kategóriách. Vyberať si tak môžete nielen podľa vášho záujmu, dĺžky využívania a iných kritérií, ale aj podľa ceny. Vo všeobecnosti však platí, že najviac sa finančne oplatí využívať dlhodobejšie kontaktné šošovky ako tie, ktoré sú k dispozícii len na pár hodín či dní. Poďme sa však pozrieť na to, v akých cenových reláciách sa v skutočnosti na súčasnom trhu šošovky pohybujú.

14. dňové v rôznych cenách

Azda najobľúbenejšími a najvyužívanejšími produktmi sú dvojtýždňové a mesačné šošovky. Výrobca Johnson & Johnson ponúka 14 dňové šošovky od 15,99 €, v balení po 6 kusov. S rastúcou cenou, rastie aj ich kvalita, preto si môžete voliť aj drahšie alternatívy za 19,59 € alebo ešte drahšie za 25,99 €. Tie však už obsahujú aj blokádu UV-A a UV-B žiarenia, zabezpečujú jednoduchšiu manipuláciu a vyššiu priepustnosť kyslíka.

Ak ste ešte viac náročnejší a túžite zároveň po zmene, môžete ich kúpiť aj za 39,90 €. Balíček šiestich kontaktných šošoviek vám za túto cenu poskytne aj zmenu vašej pôvodnej farby dúhovky na farbu podľa vášho výberu.

Výrobca ClearLab neprináša na trh také veľké množstvo výrobkov ako predchádzajúca spoločnosť, napriek tomu môžete siahnuť aj po šošovkách, ktoré ponúkajú. Ide o klasické obyčajné výrobky v balení taktiež po 6 kusov v priemernej cene 23 €.

Väčší výber mesačných šošoviek

Mesačné šošovky ponúkajú v porovnaní s dvojtýždňovými viacerí výrobcovia. Spoločnosť CIBA Vision dáva k dispozícii svojim zákazníkom 6 šošoviek za najnižšiu cenu 18,49 €. Taktiež si môžete voliť z viacerých produktov rozličných cien, ktoré sa pohybujú v rozmedzí 22 € – 44 € opäť v balení po 6 kusov.

Firma Johnson & Johnson distribuuje na trh mesačné šošovky v priemernej cene 23,18 €, spoločnosť Bausch & Lomb ich ponúka v cenách od 12,80 cez 29 až po 37 eur. Aj Cooper Vision ponúka svoje produkty za zaujímavé a porovnateľné ceny, ktoré sa pohybujú v rozmedzí od 23,90 € až po 54,40 €. Ak uprednostníte firmu ClearLab, u nej získate mesačné šošovky od 33,50 €.

Všetky porovnávané produkty sú v balení po šesť kusov, takže ak si vyberiete, budete mať čistý a jasný pohľad zabezpečený minimálne na mesiac a pol.

Ceny jednotlivých balení šošoviek sú aktuálne k 15. novembru 2011.

Komentáre sú uzavreté.