Porovnanie cien pre ľahšie nakupovanie

Porovnanie cien benzínu

V autách dnes trávime čoraz viac času. Keďže každý človek vie, že auto nejazdí na vodu, ale na pohonné hmoty, musíme sa občas zastaviť aj na benzínovej pumpe. Tak ako všade inde, aj medzi benzínovými pumpami vládne konkurencia a preto sa každá z nich snaží stiahnuť ceny benzínu tak ako sa len dá.

Len benzínová pumpa, ktorá má veľa zákazníkov je úspešná. Ak chce mať pumpa mnoho zákazníkov, musí ponúknuť niečo, čo iné pumpy nie. Aj keď existuje viacero dôvodov, prečo si človek vyberie konkrétnu benzínovú pumpu, cena benzínu obyčajne rozhoduje najviac. Preto sa ich oplatí porovnať.

Ceny benzínu sú rôzne. Menia sa každú chvíľu podľa toho ako sa mení vývoj na trhu s ropou. Okrem toho cena benzínu závisí aj od toho, aké pohonné hmoty človek do auta tankuje a aj od toho, v ktorej časti Slovenska navštívi čerpaciu stanicu.

V tabuľke vám prinášame orientačný prehľad cien benzínu Natural95 na troch vybraných čerpacích staniciach v troch slovenských mestách.

Bratislava Žilina Košice
Shell 1,469 € 1,449 € 1,449 €
Agip 1,469 € 1,449 € -
Jurki 1,434 € 1,403 € 1,434 €

*Tabuľka vyhotovená k 1.9.2011

Ako vidíte, ceny pohonných hmôt sú odlišné nielen medzi mestami, ale aj medzi čerpacími stanicami. Vo všeobecnosti platí, že čím viac čerpacích staníc sa nachádza pri sebe, tým väčšia konkurencia a tým nižšie ceny. Ak človek tankuje benzín každú chvíľu, pretože trávi v aute mnoho hodín, nemá dôvod benzín preplácať. Vždy sa oplatí porovnať ceny benzínu a nájsť tú najlepšiu ponuku.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Ceny potrieb pre ľudí a označený , , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.