Porovnanie cien pre ľahšie nakupovanie

Porovnanie cien televízorov

Bez televízie, podobne ako bez iných výdobytkov dnešnej doby, si nevieme predstaviť život. Zábava, ktorú so sebou sledovanie televízie prináša si dokáže užiť naozaj každý. Či už ide o deti, ktoré sa ráno budia pri rozprávkach alebo o dospelých, ktorí po únavnom dni klesajú na pohovku a zapínajú si obľúbený seriál, či reláciu.

Moderná doba so sebou priniesla aj nové trendy v televízoroch. Dnes sa ľudia najčastejšie obracajú na LCD televízory alebo na televízory plazmové. Aj keď má každý druh svoje výhody aj nevýhody, tešia sa oba pomerne veľkému záujmu. Televízor je investícia na mnoho rokov a preto ho treba vybrať správne. Samozrejme aj na kúpe televízora chce človek ušetriť a preto je dobré si pred nákupom porovnať ceny a kvalitu rôznych televízorov.

V prvej tabuľke vám priblížime ceny LCD televízorov. Vyrábajú sa pod rôznou značkou a ich cena niekedy závisí práve od značky.

Uhlopriečka 82 cm Uhlopriečka 102 cm Uhlopriečka 120 cm
Samsung 263 eur 399 eur 498 eur
Sony 299 eur 418 eur -
LG 261 eur - 489 eur
Philips 279 eur 516 eur 498 eur

*Tabuľka vyhotovená k 1.9.2011

Ceny, ktoré sme uviedli v tabuľke sú samozrejme orientačné a založené na zisteniach z internetu. Ak si človek vyberie televízor, ktorý chce, nemusí ho kupovať hneď. Môže si taktiež počkať na nejakú akciu, s ktorou bude cena televízora ešte nižšia.

Aj plazmové televízory sa objavujú v domácnostiach čoraz častejšie. Keďže je o ne na trhu záujem, porovnali sme aj ceny plazmových televízorov. Tie si môžete pozrieť v druhej tabuľke.

Najlpešia ponuka Nay elektrodom Datart
Panasonic (107 cm) 329 eur 429 eur 415 eur
LG (107 cm) 354 eur 399 eur 381 eur
Philips (107 cm) 392 eur - -

*Tabuľka vyhotovená k 1.9.2011

Podľa internetového porovnania cien, sa dajú plazmové televízory zohnať v rôznych cenových kategóriách. Ich ceny samozrejme závisia od toho, či daný obchod ponúka na ne momentálne zľavu.

Ak kupujete televízor, nepodceňte silu porovnávania cien. Rozdiely sa rátajú na desiatky eur a keďže nikto nechce zaplatiť za televízor viac ako je potrebné, rozhodne si ceny porovnajte.

Komentáre sú uzavreté.